Звіт керівника за 2023-2024н.р.
Вступна частина
Шановні присутні!
Закінчився навчальний рік, і ми традиційно підводимо підсумки роботи колективу закладу дошкільної освіти.
Керуючись Положенням про порядок звітування керівника ЗДО перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу освіти, пропоную вам оцінити мою діяльність як директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Головними завданнями мого звіту, як засобу інформування громадськості є:
- забезпечення прозорості, відкритості і демократичності управління закладом дошкільної освіти;
- стимулювання впливу громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Даний звіт виконано з урахуванням реалій сьогодення та дії правового режиму воєнного стану. Завершення 2023-2024 навчального року не схоже на попередні, оскільки вже більш, ніж 2 роки ми живемо в умовах повномасштабної війни, яку жорстоко розпочали російські окупанти на українській землі. Багато хто з наших вихованців та працівників вимушено покинули рідні домівки: хтось виїхав за кордон, хтось залишився в Україні. Попри всі трагічні обставини в країні, колектив нашого закладу працює, не зупиняючись та допомагає нашим ЗСУ наближати перемогу. Віримо в ЗСУ. Віримо в нашу перемогу . Все буде Україна!
Загальні відомості про заклад дошкільної освіти
Мишинський заклад дошкільної освіти «Струмочок» (далі – ЗДО) функціонує з 2009 року, знаходиться за адресою: вул.Січових Стрільців,96а.
Головна мета діяльності ЗДО «Струмочок» - забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.
Навчання, виховання та спілкування дітей і дорослих забезпечується державною мовою.
ЗДО «Струмочок» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, Законом України від 24.02.2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», «Методичними рекомендаціями щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану», наказами та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України, іншими законодавчими актами, власним Статутом.
Засновником ЗДО є Нижньовербізька сільська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування. Заклад освіти належить до комунальної форми власності.
Заклад дошкільної освіти розрахований на 96 місць.
Протягом 2023-2024 н.р. в закладі дошкільної освіти функціонувало 3 групи:
- 1 група ясельного віку від 2-х до 3-х років – 18;
- 1 середня група від 3-х до 4-х років – 28;
- 1 старша група від 5-х до 6-ти років – 29.
Наповнюваність груп ЗДО
Комплектація груп дітьми відбувалась переважно у серпні – вересні 2023 р. Зарахування дітей в ЗДО здійснювалось директором закладу протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, свідоцтва про народження дитини, медичної довідки дільничного лікаря про стан здоров’я дитини та епідеміологічне оточення; довідки про щеплення.
На початку навчального року складено соціальний паспорт ЗДО до якого занесені дані про дітей пільгового контингенту, який постійно коригується.
Протягом 2023-2024 навчального року в закладі освіти виховувалися наступні категорії дітей: діти, чиї батьки виконують або виконували свій службовий обов’язок в зоні бойових дій - 6дітей, з багатодітних сімей - 8 дітей, з малозабезпечених сімей – 5 дітей.
За рішенням сесії сільської ради 11 дітей мають пільги на харчування (100 відсоткова знижка на харчування) та 8 дітей 50% знижка.
Адміністрація закладу систематично здійснює просвітницьку роботу серед батьків дітей соціально незахищених категорій про їх права, надає їм консультативну допомогу з питань оформлення необхідних документів, матеріальну підтримку вихованцям пільгового контингенту.
Організація освітнього процесу у ЗДО
Організація освітньої діяльності у закладі дошкільної освіти протягом 2023/2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446), інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 27.07.2022 року № 1/8504-22 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» та іншими чинними нормативно-правовими актами вищих органів державної влади.
У 2023 – 2024 навчальному році організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти була спрямована на виконання основних завдань:
- Консолідувати зусилля педагогів і батьків щодо формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку.
- Поглибити роботу з формування художньо-естетичної компетентності дошкільників, впровадження сучасних технологій художньо-продуктивного циклу, активізацію творчого потенціалу педагогів та батьків для залучення дітей до образотворчого мистецтва.
- Оптимізувати роботу щодо забезпечення функціонування системи загального та індивідуального психологічного захисту учасників освітнього процесу під час воєнних дій.
Головні річні завдання знайшли своє відбиття в усіх складових річного плану роботи. Методична робота з педагогічними кадрами була спрямована на реалізацію основної мети: підвищення професійного рівня педагогів, координування зусиль педпрацівників закладу для вирішення пріоритетних завдань, створення оптимальних умов для підвищення результативності освітнього процесу.
Педагоги закладу дошкільної освіти активно приймають участь у онлайн- вебінарах, конференціях за різними напрямками роботи та отримують сертифікати. Значно підвищився рівень опанування новими комп’ютерними програмами. Використовуючи набуті знання, педагоги самостійно створюють відеозаняття та дидактичні матеріали для організації дистанційної освітньої роботи з дітьми, які щодня розміщуються на гугл-диску, на сайті ЗДО, особистих ютуб-каналах, у Вайбер-спільноті для батьків, Телеграм каналі.
З метою підвищення якості освітнього процесу та пошуку шляхів вдосконалення системи освітньої діяльності адміністрацією здійснювався моніторинг та контроль якості освіти в закладі .
Відповідно до річного плану у закладі проводилися виставки-селфі, флешмоб до дня Вишиванки, фото-виставки дитячих робіт до державних та календарних свят, в яких приймали участь діти та їх батьки.
У закладі постійно проводиться робота щодо профілактики дитячого травматизму. З метою запобігання травматизму, вихователі в своїй роботі багато уваги приділяють вивченню правил електробезпеки, пожежної безпеки, безпеки на дорозі, поведінки з незнайомими людьми, з безпритульними тваринами, при знаходженні вибухонебезпечних або незнайомих предметів, у бомбосховищі, під час повітряної загрози, ознайомлення з небезпечними ситуаціями природного характеру (землетрус, ожеледь, повінь, тощо). Вихователі використовують інтернет ресурси, розробляють свій цікавий та повчальний матеріал для дітей та консультації для батьків вихованців.
Особливу увагу колектив приділяє зміцненню фізичного здоров’я дітей. Щотижня здійснюється опитування стану фізичного та психічного здоров’я вихованців. Щодня пропонується батькам проводити з дітьми зорову гімнастику, фізхвилинку, руханку, пальчикову гімнастику. Постійне нагадування про суворе дотримання норм зорового навантаження під час онлайн-занять та перегляду запропонованих розвивальних відео.
У зв’язку з веденням в Україні правового режиму воєнного стану, ключовими завданнями для педагогів є надання інформаційної, методичної, консультативної підтримки дітям та їх родинам. На сайті ЗДО, в групах Viber розміщуються матеріали для батьків щодо психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку та посилання на цікаві види спільної взаємодії з дошкільнятами.
Виходячи з вище викладеного перспективою подальшої методичної роботи з педагогічними кадрами на 2024-2025 навчальний рік є:
- підвищення фахового рівня з оволодінням та вдосконаленням цифровими інструментами для забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до суспільних викликів;
- впровадження у практику роботи сучасних форм, методів і прийомів, спрямованих на розвиток креативного мислення й активізація творчого потенціалу вихователів;
- вдосконалення професійної майстерності педагогів щодо формування предметно-практичної, технологічної, соціально-громадянської компетентності у дошкільників;
- партнерська взаємодія закладу дошкільної освіти і сім’ї у гармонійному розвитку особистості дитини.
Матеріально-технічне забезпечення ЗДО
Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти протягом 2023-2024 н.р. знаходилося на належному рівні. Усі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Освітнє середовище наповнено відповідно до «Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти» (наказ МОН від 19.12.2017 № 1633).
На виконання листа ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти» у Мишинській гімназії облаштовано тимчасове укриття для захисту вихованців та працівників у разі небезпеки (повітряна тривога, артобстріл тощо). Облаштування внутрішнього простору приміщень укриття комфортне, містить все необхідне обладнання для організації освітнього процесу.
Всі приміщення використовуються раціонально. Працює музична зала, обладнано методичний. Створено умови для медичного обслуговування здобувачів дошкільної освіти – обладнано медичний кабінет, ізолятор.
Будівля дошкільного закладу знаходиться не далеко від проїзної частини, має металевий паркан, зручні під’їздні шляхи, по периметру території захищена зеленою зоною. Приміщення знаходиться в належному стані, постійно проводяться роботи щодо його безпечного утримання.
Адміністрація приділяє велику увагу озелененню території закладу, створення комфортного середовища для перебування вихованців на вулиці.
На території розташовані клумби, дерева і кущі, дослідні ділянки. Доцільно розташовані зелені насадження як на території закладу. Квітники постійно оновлюються, силами працівників закладу щорічно проводиться обрізка дерев, кущів, вирубка сухих гілок.
Асфальтне покриття на території закладу потребує оновлення.
На території закладу розміщено спортивний майданчик. Постійно проводиться робота щодо його фарбування та збереження спортивного обладнання.
В ЗДО постійно проводиться робота щодо підтримки матеріально-технічної бази закладу, системи водопостачання, теплопостачання, каналізації, сантехнічного обладнання в режимі безперебійного функціонування, утримання всіх приміщень у відповідності з санітарно-гігієнічними, педагогічними та естетичними нормами.
Харчоблок знаходиться в належному стані, в робочому стані технологічне обладнання. Постійно залишаються на контролі його ремонт та поновлення.
В цілому технологічне обладнання працює, підтримується його використання в безперебійному режимі.
Музична зала використовується для проведення музичних занять, свят та розваг. Музична зала забезпечена музичними інструментами, необхідними меблями, дидактичними посібниками та музично-дидактичними іграми у відповідності до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти. В залі є фортепіано, акордеон, музичний центр, дитячі музичні інструменти.
Гармонійному розвитку дітей сприяє створення адміністрацією ЗДО необхідних умов для організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми.
На території закладу працює зовнішнє освітлення.
Постійно проводиться облік використання електроенергії, щорічно проводиться інвентаризаційний облік матеріально-технічної бази закладу, створюється комісія щодо його проведення.
Матеріально-технічна база ЗДО є достатньою для проведення необхідного обсягу освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку щодо реалізації вимог Базового компонента дошкільної освіти, щорічно підлягає оновленню та розвитку.
Кадрове забезпечення ЗДО
ЗДО укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом на на 100 %. Педагогічні кадри закладу мають спеціальну педагогічну освіту, за станом здоров'я їм дозволено здійснювати педагогічну діяльність.
Педагогічні кадри за віковими групами закріплюються наказом директора на початку року. Адміністрація ЗДО диференційовано підходить до вихователів-початківців і до досвідчених педагогів-майстрів, створюючи належні умови для розкриття їх творчого та професійного потенціалу.
Згідно з перспективним планом атестація педагогічних працівників у 2023-2024 навчальному році проводилась відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022р. №805, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 21.12.2022р. № 1649/38985.
Антипедагогічних проявів серед педагогічних працівників закладу не зафіксовано.
Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників
Відповідно до штатного розпису заклад дошкільної освіти укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування з обов’язковим дотриманням законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів..
Систематичний контроль за організацією харчування здійснює сестри медична сестра Силенко М.М.
Попередження травматизму та збереження, зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу
Значна увага в ЗДО приділялась організації роботи щодо дотримання Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про дошкільну освіту». З 01.09.2023 по 31.05.2024 року травм з працівниками - не зареєстровано. Питання профілактики травматизму розглядалося на виробничих, оперативних нарадах. Вихователі, згідно перспективного плану роботи, проводили різноманітні заняття з питань ОБЖД.
У закладі створена комісія, яка вчасно проводила обстеження та випробування приміщень підвищеної небезпеки, обладнання спортивних та ігрових майданчиків, складала акти щодо їх готовності до використання.
Організація роботи з охорони праці в ЗДО проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці. На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров’я учасників освітнього процесу за напрямками:
- охорона праці та безпека життєдіяльності;
- пожежна безпека.
Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за:
- роботу з охорони праці;
- роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму.
Проводиться системна робота щодо забезпечення всіх працівників ЗДО інструкціями з ОП, ПБ, які переглядаються, доповнюються у зв’язку зі змінами в нормативному законодавстві чи в умовах життєдіяльності ЗДО.
Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з ОП, ПБ проводяться відповідно до плану та програми.
Вся документація з ОП, ПБ затверджена і погоджена відповідно до нормативних вимог.Навчання і перевірка знань з ОП, ПБ працівників ЗДО проводиться один раз на 3 роки, результати заносяться до посвідчення по перевірці знань з охорони праці.
Моральне та матеріальне стимулювання працівників, та організація їх відпочинку та оздоровлення.
Для стимулювання професійної діяльності педагогічних працівників за зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну працю, новаторство в роботі та за інші досягнення застосовувались заохочення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти.
Співпраця з сім'єю та громадськими організаціями
Основними напрямками взаємодії з батьками у закладі дошкільної освіти є :
- просвіта батьків;
- фахове вдосконалення педагогів;
- методичний та психологічний супровід організації взаємодії вихователів з батьками та спільної діяльності батьків з дітьми.
Педагоги забезпечували освітні потреби вихованців, активізували та збагачували виховні вміння батьків, підтримували їх впевненість в особистих педагогічних можливостях. Проблемами, які потребують вирішення у роботі з батьками, виступають:
- систематичне обновлення власного сайту, завдяки якому, суб’єкти освітнього процесу зможуть обмінюватись досвідом, брати участь у різних проектах;
- підвищення рівня психолого-педагогічної культури батьків, формування у них відчуття соціальної і особистої відповідальності за повноцінний розвиток своїх дітей.
Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу
Робота щодо звернень громадян з питань діяльності навчального закладу ведеться на належному рівні. Всі питання, зауваження та пропозиції не залишені без уваги та вирішені позитивно.
Управлінська діяльність
Згідно з державними документами, які регламентують діяльність ЗДО, впродовж навчального року діяли колегіальні органи: педагогічна рада, збори трудового колективу, загальні збори (конференція) трудового колективу та батьків.
На зборах трудового колективу заслухані та обговорені питання: фінансово-господарської діяльності, організація харчування, робота закладу в умовах воєнного стану.
Протягом навчального року з метою вдосконалення управлінської діяльності закладу дошкільної освіти та обробки інформацій, приведення до єдиних зразків форм звітних документів у ЗДО систематично ведеться робота з базами даних порталу ІСУО, курсу «Дошкілля» та веб-порталу, які підтримуються в актуальному стані.
Висновки
На підставі вищезазначеного можна зробити висновок, що робота директора Мар’яни ЮРІЙЧУК та колективу ЗДО відповідає нормам чинного законодавства та задовольняє потреби батьків у розвитку, навчанні та вихованні дітей дошкільного віку.
У своїй роботі з працівниками ЗДО я, дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників ЗДО бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.
Резерви у роботі на 2024-2025 н.р.:
- удосконалення механізму контролю за якістю системи освітньої діяльності згідно Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи якості освіти у ЗДО;
- розроблення системи підтримки щодо ІКТ – компетентності педагогів;
- урізноманітнювати розвивальне ігрове середовище в групах, укритті;
- підвищувати професіональний рівень педагогів шляхом відвідування семінарів, вебінарів, майстер-класів, тренінгів, тощо.
Прагну, щоб у ЗДО було наявне творче вирішення справ. Дякую усім за плідну роботу у 2023-2024 н.р.
Від імені всього колективу і особисто від себе щиро дякую всім батькам вихованців, які небайдужі до життя закладу та завжди беруть активну участь у різноманітних заходах щодо його покращення, за спільну роботу, розуміння, підтримку і можливість реалізації наших ідей.
Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками, громадськістю, впевнена що й надалі спільними зусиллями ми будемо успішно працювати над вирішенням найактуальнішої проблеми сучасності — виховання майбутніх громадян нашої держави!
Працюємо задля Перемоги! Слава Силам Оборони! Слава Україні!
Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!
Директор ЗДО Мар’яна ЮРІЙЧУК